O mně

Jitka Suchá Mgr. Jitka Suchá
nar. 1973
  • Vystudovala jsem ergoterapii na 1.LF UK (1997) a fyzioterapii na FTVS UK (2004).
  • Měla jsem to štěstí, že jsem v roce 1997 mohla nastoupit k paní docentce Holmerové do Gerontologického centra, kde jsem se ve funkci vedoucí denního stacionáře mohla naučit různé praktické dovednosti a získat cenné zkušenosti. Vyzkoušela jsem si ale práci i v dalších zdravotních nebo sociálních službách Gerontologického centra.
  • Již od počátku jsem se věnovala trénování paměti u našich klientů, v roce 2006 jsem si udělala kurz Trenér paměti I.stupně, v roce 2010 jsem pak získala nejvyšší kvalifikaci v této oblasti (Trenér paměti III.stupně). Věnuji se také trénování paměti pro veřejnost a firmy (viz Trénování paměti).
  • Velmi dlouho se také věnuji vedení kurzů. Zpočátku to bylo spíše z nutnosti, ale postupně mě to začalo víc a víc bavit. Od roku 2011 fungujeme jako vzdělávací instituce akreditovaná MPSV a realizujeme vlastní kurzy (viz Nabídka akreditovaných kursů). Našimi klienty jsou jak různé vzdělávací organizace, tak různá zařízení poskytující sociální služby např. seniorům nebo i jiným cílovým skupinám. V roce 2013 jsem získali z ESF dotaci na vzdělávání poskytovatelů sociálních služeb v Ústeckém kraji (viz ESF ČR).
  • V roce 2007 mi vyšla první knížka v nakladatelství Portál – Cvičení paměti pro každý věk. Doposud se prodalo více než 6.500 výtisků. Následovaly další knihy, některé také se spoluautory (viz Publikace). Pravidelně přispívám do časopisů Vitalplus, Sociální služby a dalších. S kolegyněmi jsme v roce 2006 za podpory farmaceutické firmy Lundbeck vytvořily Sadu pro kognitivní trénink I., v roce 2012 pak její pokračování, Sadu pro kognitivní trénink II.